İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?
İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

İnternet üzerinden alış veriş ürünlerin daha hızlı daha kolay ve karşılaştırmalı olarak  alınabilmesini sağlamaktadır . İnternet üzerinden alışverişin artı yönleri oldukça fazladır
birde bunun tersi olarakta eksi yönleri vardır eksi yönleri de artı yönleri gibi oldukça fazladır.Alışveriş yaparken bu eksi yönler bir kaç önlem ve araştırmayla giderilebilir . 

Öncelikle alışveriş yaptığınız site seçimi çok önemlidir , alışveriş yapmadan önce alış veriş sitesinin vergi numarası şirket kayıtları vb gibi unsurları araştırmak gerekir. 

Alış veriş yapılan bilgisayarın da virüs bulundurmaması ve ortak ağ olmaması gerekir çünkü başkaları sizin yaptıklarınızı görebilir ve bilgilerinizi çalabilir .

Siteye giriş yaptığınız kullanıcı adınız parolanız başkaları tarafından kolay  ele geçirilemeyecek düzeyde olmalıdır . 

Site üzerinde seçtiğiniz ürünlerin fiyatlarının ödeme yaptığınız bölümdeki fiyatlarla aynı olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir , alış veriş yaptığınız kart bilgilerinin hepsini karşı tarafa vermemek  için sanal kart kullanmanız daha  yararlı olacaktır. 

Site şartlarını kabul etmeden önce bu şartları ve ürün teslimat ve iade koşullarını incelemeniz gerekmektedir. 

Sanal Kart Nedir? 

Sanal kart, internette  güvenlik gerekçesi ile kredi kartı bilgilerini vermemek için  kredi kartına bağlı olarak oluşturulmuş bir kart uygulamasıdır.

Sanal kartın ayrı bir hesap kesim tarihi ve  yıllık kart ücreti yoktur, kredi  kartında olan bütün koşullar sanal kart içinde geçerlidir.

Sanal kartta limit sıfırdır, sanal karta alışveriş yapacağınız zaman kredi kartınızdan para aktarıp kullanırsınız bu sayede kartın limiti yüklediğiniz miktarla sınırlı olur, alışveriş sonrasında eğer sanal kartınızda bakiye kalırsa kalan bakiyeyi tekrar kredi kartına aktarabilirsiniz.

aramalar
-sanal kart nedir
-banka sanal kart 

-sanal kart oluşturma


►Ücretsiz Site Nasıl Kurulur ?

Yorumlar

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe