Telefonun Şarjının Daha Fazla Gitmesi Nasıl Sağlanır ?


Telefonun Şarjının Daha Fazla Gitmesi Nasıl Sağlanır
Telefonun Şarjının Daha Fazla Gitmesi Nasıl Sağlanır

Akıllı telefonlarda en büyük sorun bataryasının kısa sürede bitmesidir , bataryanın daha uzun süre gitmesi telefonda bazı değişikliler yaparak sağlanabilmektedir .
Bataryayı kısa sürede bitiren faktörlerin başında ekran parlaklığı gelmektedir ekran parlaklığını azaltılca bataryanın kısa sürede bitmesi engellenecektir . 

Bataryanın kısa sürede bitmesini sağlayan diğer bir faktörde arka planda açık unutulan çalışan proğramlardır bu proğramları kapatmakta bataryanın daha uzun gitmesini sağlayacaktır . 

Uygulamaların fazlalığı da bataryanın daha kısa sürede bitmesine neden olur , gereksiz proğramlar , oyunlar eğer kullanılmıyorsa kaldırılması batarya durumunda olumlu etkiye neden olacaktır . 

Proğram güncelleme sıklığını ayarlamanızda batarya şarjının daha uzun gitmesini sağlayacaktır bunun için güncellemeleri hafta da bir veya ayda bir gibi yapmanız daha uygun olacaktır . 

Kullanılan duvar kağıtları da batarya süresini kısalmaktadır canlı duvar kağıtlarını telefondan kaldırmak batarya kullanım süresini uzatacaktır . 

Sanılanın aksine bataryanın sıklıkla şarj edilmesi bataryanın ömrünü uzatmakta ve şarjın daha uzun süre gitmesini sağlamaktadır . 

Son olarak telefonu şarj ederken bilgisayardan usb ile değilde şarj aletiyle şarj etmek bataryanın daha uzun süre gitmesini sağlayacaktır . 

aramalar
-telefon batarya süresi
-telefon pil ömrü
-telefon şarj


►Android Telefona Nasıl E-Posta Hesabı Kurulur?

Yorumlar

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe