30 Haziran 2017

Blogger'a Analytics Kodu Nasıl Eklenir ?

Blogger'a Analytics Kodu Nasıl Eklenir ?
Blogger'a Analytics Kodu Nasıl Eklenir ?
        
         
Google analytics blogunuza gelen ziyaretçilerin blogu ne sıklıkla ziyaret ettiklerini,hangi ülkeden ziyaret ettiklerini,blogda geçirdikleri süreleri, blogunuzda
hangi yayınlarla ilgilendikleri vb. gibi bir çok konuda ziyaretçi analizi yapmanızı ve bu anazlileri raporlamanızı sağlayan bir google uygulamasıdır. 

Google analytics kullanabilmeniz için google hesabınızla bu adresten https://www.google.com/analytics siteye giriş yapabilirsiniz.Siteye giriş yaptıktan sonra ekrandaki gerekli alanları doldurarak blogunuzu google analytics e kaydetmelisiniz kayıt işlemi tamamlandıktan sonra eğer dinamik blogger teması kullanıyorsanız OU-123456 şeklinde olan analytics izleme kimliğini >>Ayarlar>>Diğer>>Analytics Kimliği bölümüne ekleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Dinamik tema kullanmıyorsanız oluşturulan google analytics kodunu kopyalayıp blogunuzda şablon kodlarının bulunduğu bölümde < head > kodunu CTRL+F yardımıyla aratıp bulduktan sonra hemen bu kodun altına eklemelisiniz bu işlemden sonra sitenizin istatistiklerini google analytics ten izletebilirsiniz.


►Blogger'da Etiketine Sahip Kayıtlar Gösteriliyor Yazısını Kaldırma

2 yorum: