Bilgisayarın 32 Bit Yada 64 Bit Mi Olduğu Nasıl Öğrenilir ?


Bilgisayarın 32 Bit Yada 64 Bit Mi Olduğu Nasıl Öğrenilir ?
Bilgisayarın 32 Bit Yada 64 Bit Mi Olduğu Nasıl Öğrenilir ?


Bilgisayarın 32 Bit Yada 64 Bit Mi Olduğu Nasıl Öğrenilir ?

Bilgisayarda bit terimi ,bilgisayarda kullanılan verilerin en küçük boyutuna verilen isimdir. Bilgisayarlarda zamanla 8 bit, 16 bit, 32 bit, 64 bit işletim sistemi kullanılmıştır.

Bilgisayarda bit saysı arttıkça işletim sisteminin hızı da doğru orantılı olarak artmaktadır, 16 bit bir işlem sistemi 8 bit bir işletim sisteminden iki kat hızlıdır. Günümüzde 32 bit ve 64 bit işletim sistemleri kullanılmaktadır.

Bilgisayarınızın 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu öğrenmek için Başlat a tıkladıktan sonra Denetim Masasında bulunan Sistem Ve Güvenlik bölümünden Sistemi açarak işletim sistemi bilgilerini öğrenebilirsiniz. 

>>BAŞLAT>>DENETİM MASASI>>SİSTEM VE GÜVENLİK>>SİSTEM


aramalar
-Bilgisayar özellikleri
-32 Bit Bilgisayar
-64 Bit Bilgisayar


Diz Üstü Bilgisayara Kamera Nasıl Takılır ?

Çoğu bilgisayarın üzerinde bulunan kamerası düşük çözünürlükte olduğundan video ve fotoğraf çekmek için yetersiz kalmaktadır. Bu durumda bilgisayara çözünürlüğü yüksek
başka bir kamera bağlamak istenildiğinde bilgisayar kendi kamerasını algılayıp takılan harici kamerayı algılamamaktadır.

Bilgisayar kamerasını devre dışı bırakıp harici kamerayı çalıştırmak için bilgisayarın aygıt yönetici bölümünde bulunan görüntüleme aygıtlarındaki kameralardan kullanılacak olan kamera üzerine sağ tıklayıp etkinleştirilmeli aynı şekilde bilgisayar kamerası da devre dışı bırakılmalıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra harici kamerayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

>> BAŞLAT  
>> DENETİM MASASI 
>> AYGITLAR YAZICILAR
>> AYGIT YÖNETİCİSİ
>> GÖRÜNTÜLEME AYGITLARI
>> WEBCAM 


Yorumlar

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe