Google'a Site Nasıl Eklenir ?


Google'a Site Nasıl Eklenir ?
Google'a Site Nasıl Eklenir ?

Google'a Site Nasıl Eklenir ?

Site adresinin google a eklenmesi sitenin google tarafından daha kolay taranıp bulunmasına yardımcı olmaktadır bu sayede sitenin google aramalarında daha kısa sürede ilk sayfada çıkması sağlanacaktır.

Sitenizi gogle a eklemek için öncelikle bir google hesabına sahip olmalısınız eğer bir google hesabına sahipseniz kullanıcı adınız ve şifrenizle google da oturum açtıktan sonra bu adrese giderek  https://www.google.com.tr/intl/tr/add_url.html   url ekle bölümüne site adınızı yazıp  gönderebilirsiniz.


İnternet Sitesi Nasıl Hızlandırılır ?

-Tema seçimi internet sitesinin hızını önemli ölçüde etkilemektedir  genelde ücretsiz olan  ve yetersiz şekilde tasarlanmış temaların kullanılması sitenin hızını düşürmektedir

-Sitedeki görsellerin sayısı ve boyutunun fazlalığı sitenin hızını olumsuz yönde etkilemektedir,sitede fazla olan görselleri kaldırmak ve boyutlarını küçülmek sitenin hızının artmasını sağlayacaktır.

-CCS ve javascript optimizasyonu site hızın etkileyen unsurlardandır bunlarda sıkıştırma yaparak gereksiz şeyleri kaldırmak sitenin hızlanmasına yardımcı olacaktır

-Hosting seçimide site hızını etkileyen unsurlardandır

-Sitede bulunan gereksiz eklentiler sitenin yavaş çalışmasına neden olmaktadır bunları kaldırmak site hızını artıracaktır.

-Sitede bulunan kayıt sayısının site kapasitesini zorlaması site hızının düşmesine neden olur bunun için ya site kapasitesi artırılmalı yada fazla olan kayıtlar kaldırılmalıdır

-Sitede bulunan linklerin  fazla sayıda olması sitenin yavaşlamasına neden olmaktadır aynı şekilde site linklerinin uzun olması da site hızını olumsuz yönde etkileyecektir bunun için site linklerinin kısaltılarak kullanılması daha yararlı olacaktır.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe