Google 'da Telif Hakkı İçermeyen Resimler Nasıl Bulunur ?


Google 'da Telif Hakkı İçermeyen Resimler Nasıl Bulunur ?
Google 'da Telif Hakkı İçermeyen Resimler Nasıl Bulunur ?

Google 'da Telif Hakkı İçermeyen Resimler Nasıl Bulunur ?

İnternette bulunan bir çok materyal telif haklarıyla korunmaktadır.Bulduğunuz materyalleri telif hakkı içerip içermediğini kontrol etmeden kullanmanız durumunda
bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Bu yüzden bloğunuzda telif hakkı içermeyen resimleri bulup kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Bloğunuza resim bulmak için ücretli stok resim sitelerinden yararlanabilirsiniz yada hiç bir ücret ödemen google da telif hakkı içermeyen resimleri bulup kullanabilirsiniz.Google da telifsiz resimler bulmak için google görselleri kullanmanız gerekmektedir bunun için öncelikle google görselleri açın ve aradığınız görselin ismini yazıp aratın sonra açılan sayfanın üst tarafında bulunan araçlar bölümünü açın burada  kullanım hakları sekmesinde telif hakkı içeren ve içermeyen resimleri filtreleyebileceğiniz aşağıdaki seçenekleri göreceksiniz kendinize uygun olanı seçip arama yapabilirsiniz.

-Ticari olmayan yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >>  Bu seçenekteki görselleri değiştirmeden ticari olmayan bloğunuzda kullanabilirsiniz.

-Değişiklikle Ticari olmayan yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >> Görselleri değiştirebilirsiniz ama sadece ticari olmayan bloğunuzda kullanabilirsiniz.

-Yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >> Bu seçenekteki görselleri değiştirmeden bloğunuzda kullanabilirsiniz.

-Değişiklikle Yeniden kullanım için etiketlenmiş olanlar >> Bu seçenekteki görselleri değiştirebilir ticari ve ticari olmayan  bloglarda kullanabilirsiniz.Telif Problemi Olmayan Ücretsiz Resimler Bulabileceğiniz Resim Siteleri

İnternette bulunan bir çok materyal telif haklarıyla korunmaktadır.Bulduğunuz materyalleri telif hakkı içerip içermediğini kontrol etmeden kullanmanız durumunda bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.Bu yüzden bloğunuzda telif hakkı içermeyen resimleri bulup kullanmanız daha yararlı olacaktır.Bu amaçla yapılmış bloğunuzda kullanabileceğiniz telifsiz resimler sunan aşağıdaki sitelerden yararlanabilirsiniz. 

Pixabay.com 


Pixabay sitesinde Creative Commons lisanslı ticari ve ticari olmayan kullanımlarınız için, çeşitli arama filtreleri uygulayarak birçok resim ve video bulabilirsiniz site ayrıca diğer sitelerden farklı olarak Türkçe dil desteği de sunmaktadır. 

Unsplash.com 


Unsplashta da ticari ve ticari olmayan kullanımlarınız için, çeşitli arama filtreleri uygulayarak bir çok resim bulabilirsiniz, sitede henüz Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. 

Freeimages.com 


Freeimages hem ücretli hemde ücretsiz resimler sunan, çeşitli arama filtreleri uygulayarak bir çok resim bulabileceğiniz bir sitedir.Site Türkçe olarak kullanılmaktadır.

Yorumlar

Yorum Gönderme

Popüler Yayınlar

Bumerang - Yazarkafe